svetelnykoren.czSemináře › Včela, člověk a příroda

Včela, člověk a příroda

26. - 29. července 2018, Běleč na Křivoklátsku /Kladno/
Seminář je určen začínajícím i pokročilým včelařům, kteří se chtějí seznámit s oborem v mnohem širších souvislostech.

Lektor má bohaté zkušenosti, získané dlouholetým bádáním a rád se s vámi o ně podělí. Přednáška bude v německém jazyce a překlad do češtiny bude zajištěn.

„Lidé, jejichž oči a srdce jsou otevřená pro vnímání přírodních procesů, dokáží vnímat, jak je jednotlivá včela vábena květinou. Je to sama podstata jsoucnost, která vede včelu ke kalichu květiny. Díky stoupajícímu nektaru se květu vytvoří barevně svítící aura. Její „hra síly barev“ rozvine neodolatelnou přitažlivost pro sylfy, světlo hltající vzdušné bytosti. A je to právě tato aura, která nyní včelu medonosnou láká, přímo magicky přitahuje. Pouze včela je dostatečně produchovnělá, aby uskutečnila kosmické oplodnění, které se odehrává v souhře mezi květem, sylfou a včelou. S vymřením včel by naše potrava byla kosmicky duchovně ochuzena. Důsledkem pro člověka, jakož i pro celou přírodu, by bylo ztuhnutí též v oblasti duševně-duchovní a pomalé odumření všeho života na Zemi.“

Lektor

Ralf Rößner, vášnivý včelař, zakladatel bio-dynamicky hospodařících zahrad, zpracovatel světelného kořene (Dioscorea batatas). Ve své společnosti,IMTON GmbH, vyvíjí a prodává produkty ze světelného kořene v Bio Demeter kvalitě. Více než 20 let se zabývá tématem vody, jako nositele života. Jako bývalý waldorfský učitel a současně jako otec, dvou dnes již mladých mužů, se velmi zajímá o všechny nové pedagogické metody odpovídající současným trendům. Toto vše prolíná jeho meditativní a experimentální výzkum „jemnohmotné-éterné“ výživy.

Příloha:  Pozvánka na seminář (podrobnosti) [480.1 kB, pdf]

25.6.18