svetelnykoren.czEshop › Čerstvý světelný kořen
foto

Čerstvý světelný kořen

Kořeny jsou ve váze 200-800g,

Minimální objednané množství je 100g.

 

711,- Kč / kg

Objednat

Hlízy obsahují škrob, bílkoviny, tuk, amylázu, aminokyseliny, saponiny, polysacharidy, slizové látky, vitamíny a 31 různých stopových prvků.

Pokud chceme uchránit kvalitu světelného éteru, je potřeba chránit kořen a jídlo z něj připravené před vlivem elektromagnetického záření. Uložíme ho jinam než do lednice a jídla připravujeme bez použití elektrivkých přístrojů. Skladuje se podobně jako kořenová zelenina. Nejlépe ve vlhkém sklepě v písku nebo volně. Připravuje se na všechny způsoby - čerstvý, sušený, vařený, pečený. Pro světelný kořen je typické, že obsahuje slizovité látky. Na řezu je bílý, vlhký, lepkavý. Chutná neutrálníě, lehce nasládle a lahodně, rychle zasytí. Je křehký a křupavý jako bílá ředkev. Před jídlem kousek kořene očistíme vodou a kartáčkem a konzumujeme neloupaný. Můžete si jednou či vícekrát denně ukrojit silnější plátek a sníst jen tak jako předkrm či dezert. Vhodný na chleba, do salátů, jako obloha k jídlu, do polévek i různých zeleninových směsí.

Sušením ani tepelnou úpravou se posilující účinky neztrácí, jen chuťový zážitek je jiný. Při vaření přejímá chuť ostatních potravin. Na čerstvé zelenině si prostě pochutnáte nejvíce.

foto
foto
foto
foto